browser icon
Używasz niezabezpieczonej wersji przeglądarki internetowej . Należy zaktualizować przeglądarkę!
Korzystanie z przestarzałej przeglądarki sprawia, że komputer nie jest zabezpieczony. Proszę zaktualizować przeglądarkę lub zainstaluj nowszą przeglądarkę.

Zaprzyjaźnione blogi i strony

 
 • Oblicza Gruzji
  „Zapraszamy na spotkanie z Gruzją – krajem wieloetnicznym usytuowanym między górami Kaukazu. W reportażach, portretach literackich i felietonach, przepisach kulinarnych, dziennikach wypraw i przewodnikach prezentujemy historie i opowieści, gruzińskie tradycje i zwyczaje, wegetariańskie potrawy kuchni gruzińskiej, toasty i przypowieści, bajki, baśnie, mity i legendy oraz różne ciekawostki związane z tym pięknym i gościnnym krajem.”
 •  
   
   
 • Gotuj się. Blog Piotra Adamczewsiego.
  „Piotr Adamczewski – krytyk kulinarny »Polityki«. Autor książek kucharskich z ambicjami literackimi pt. »Wielki świat od kuchni«, »Smakosz wędrowny«, »Męskie gotowanie«, »Krwawa historia smaków«, »Rok na stole«, »Wielka księga drinków i koktajli« oraz »Rodaku czy ci nie żal czyli z polską kuchnią w walizce« i »Wędrówka po stołach Europy«. Współautor dziesięciu przewodników po restauracjach Warszawy i okolic pt. »Za stołem« i »Kuchnia w kawalerce i apartamencie«.”
 •  
   

 • Georgian folk music instruments
  „Georgian Folk music and song dates back to the oldest time. It always have been connected with the being of our ancestors. Georgian Music as a mirror reflects the rich history of Georgian people, spiritual aspiration, moral clearness, kindness, Patriotic and heroic courage. Georgian folk music always represented spiritual strength and was linked with every activity of the Georgian people. There were labor songs, songs for wars, illness, feasts and misery. Folk songs were the strength that raised courage and tolerance during the misery. That’s why Georgian people have been carefully keeping musical language for centuries.”
 •  


   
 • W dal i wstecz
  „Bajarka.fotolog.pl to był pierwszy etap zdjęć z moich spacerów, wycieczek i podróży, tych dalekich i całkiem bliskich. Tutaj przeniosłam dużą część zawartości tamtego bloga i tutaj będzie kontynuacja. W tym blogu raczej nie znajdziecie zdjęć znanych zabytków, czy stolic, bo je można zobaczyć w każdym przewodniku, tylko obrazki prowincjonalne, peryferyjne, mgnienia z życia ludzi i przyrody, scenki uliczne, kulinaria, które z jakiegoś powodu chciałam utrwalić. Są też ślady przeszłości. Coś, co zatrzymało mnie na mgnienie lub troszkę dłużej. To, co mija najszybciej.”
 •  


   
 • Świat od podszewki
  „…Pracę mam taką, jaką mam i przez to podróżuję dosyć sporo po świecie. Czasem widzę tylko lotnisko i hotel, czasem mam szansę na opisanie takich smaczków, o których szpiedzy Lonely Planet mogą tylko pomarzyć. Tak też zrodził się pomysł, aby te obserwacje i doświadczenia zebrać w jednym miejscu.
  Będą więc i ludzie i miejsca, plany podróży i zdjęcia, swoje miejsce też znajdzie na pewno jedzonko, jako że hołduję teorii, iż żyje się po to, aby jeść, a nie odwrotnie.”
 •  
   


   
 • Hanys w podróżach
  „Amator powsinoga. 🙂 Szczególnie lubi włóczyć się po górach, Śląsku, dawnych Austro-Węgrzech i Bałkanach, ale nie stroni również od innych miejsc. :)”
 •  
   
   
   
   
   

 • KLINwords – zaKLINaczka słów
  „ZaKLINam słowa. Sprawiam, że teksty stają się lepsze.
  Jestem typem człowieka, który nie przeżyje dnia bez zajrzenia do książki. Nałogowo pochłaniam słowa, a moją misją jest walka z językowymi potworami. W pracy z tekstem cieszy mnie wolność od rutyny. Korektorskim okiem ogarniam przeróżne publikacje począwszy od artykułów naukowych przez beletrystykę po teksty branżowe z zakresu marketingu, podatków czy ubezpieczeń.”
 •  
   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *